WOKÓŁ HOTELU


Weź głęboki oddech i rozgość się!


Gościniec zanurzony w malowniczej dolinie Warty, znajduje się w pobliżu Nadwarciańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu oraz Obszaru Natura 2000 Dolina Środkowej Warty. To miejsca o nieocenionej wartości przyrodniczej, gdzie można podziwiać zróżnicowane i chronione zespoły przyrodniczo-krajobrazowe, ekologiczne użytki zielone oraz pomniki przyrody.
Przygotuj się na fascynującą podróż do serca natury, która czeka na Ciebie tuż za progiem naszego obiektu. Tajemnice przyrody są na wyciągnięcie ręki, gotowe do odkrycia i podziwiania.
Czy jesteś gotów na to wyzwanie?

Poranki zaczynają się od symfonii dzikiej przyrody, gdy gwar żurawi i gęsi rozbrzmiewa nad łąkami, otulonymi mgłą. W tym czasie, możesz odpoczywać wygodnie w hamaku i delektować się widokiem ptactwa udającego się na żerowiska.

Wraz z nadejściem wiosny, z radością witamy naszych skrzydlatych sąsiadów – boćki. Ich urzekające popisy powietrzne nad Gościńcem stanowią niezwykłe przedstawienie, które niezmiennie oczarowuje każdego odwiedzającego.

Dodatkowo, możliwość obserwowania młodych piskląt z tarasu restauracji, dodaje uśmiechu do porannej kawy.

Bliskość nadwarciańskiej natury otaczającej Gościniec sprzyja dobremu odpoczynkowi od zgiełku miasta a sąsiedztwo pól sprawi, że do snu ukołysze Cię szum zboża.
Na miłośników pieszych i rowerowych wypraw czekają szlaki turystyczne m.in.: Ziemi Uniejowskiej, Św. Faustyny Kowalskiej, szlak rowerowy Gorące Źródła, Szlak Bursztynowy oraz konny majora Hubala.

A dzięki sąsiedztwu rzeki, nasz obiekt staje się idealnym miejscem dla miłośników kajakarstwa. To nie tylko sport, to przede wszystkim wyprawa w zaczarowany świat natury, gdzie każdy zakręt kryje nowe, nieodkryte dotąd piękno.Chcesz odpocząć? Odwiedź kompleks basenowy Termy Uniejów i poczuj siłę ciepła bijącą z dobroczynnych właściwości wód termalnych.

A może wolisz spędzić czas aktywnie? Wybierz się na spacer z zielarką po Dolinie Warty, spływ kajakowy lub wycieczkę rowerową edukacyjną ścieżką „Zieleń”. Zwiedzaj zakamarki Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, upiecz chleb w Zagrodzie Młynarskiej lub podziwiaj Bulwary. Uniejów czeka właśnie na Ciebie!

Prawa autorskie Gościniec Uniejów 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.